12 Companies Leading the Way in کلاس یوگا در تهران

ما در این مقاله به معرفی بهترین کلاس یوگا تهران میپردازیم. تاانتها با ما همراه باشید.

کلاس یوگا (باشگاه یوگا در تهران)

یوگا از جمله ورزش هایی است که از با انجام آن احساس آرامش خواهید کرد زیرا که این ورزش تمرین حرکت ذهنی بدن است و امروزه نیز برخی از مدارس این ورزش را تعلیم می دهند. یوگا شبیه به ژیمناستیک است به همین دلیل برخی از افراد فکر می کنند که افراد مسن نمی توانند این ورزش را انجام دهند در حالی که باید گفت که هیچ گاه برای انعطاف پذیری بدن دیر نیست و در هر سنی می توان این کار را انجام داد. ما در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین باشگاه های یوگا در تهران آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

تاریخچه ورزش یوگا

یوگا ورزشی است که برای نخستین بار در شبه قاره هند ایجاد شده است و حدود 2000 الی 2500 سال پیش فردی به نام مریم یوجی هند متن هایی را درباره این ورزش نوشته است که از جمله متون قدیمی می باشد که اصول و فلسفه این ورزش را بیان کرده است. این ورزش به دلیل اینکه اثرات مثبتی در جسم افراد دارد امروزه یکی از پرطرفدارترین ورزش ها به شمار می رود.

برای کلاس … نیاز به راهنمایی دارید؟ اطلاعات خود را از طریق دکمه نارنجی رنگ پایین صفحه ثبت کنید. با شما تماس می‌گیریم.

فواید ورزش یوگا

ورزش باشگاه یوگا در تهران یوگا فواید زیادی دارد که ما در این مطلب به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد تا با فواید این ورزش آشنا شوید.

استرس و اضطراب با انجام این ورزش بسیار کم می شود.

افرادی که افسردگی دارند می توانند با انجام این ورزش بهبود یابند در واقع می توان گفت نشانه های افسردگی را کم می کند.

با انجام این ورزش تعادل و انعطاف پذیری بهتری پیدا خواهید کرد.

انجام ورزش یوگا وضعیت خواب شما بهبود خواهد یافت.

موجب افزایش اعتماد به نفس می شود.

موجب کند شدن روند پیری می شود.

یوگا ایمنی بدن را افزایش می دهد.

ورزش یوگا سموم و فلزات سنگین را از بین می رود.

قدرت و استقامت بدن افراد افزایش پیدا می کند.

جریان خون در بدن بهبود می یابد.

عملکرد گوارشی بهتر می شود که می توان گفت علائم IBSکاهش پیدا می کند.

علائم مربوط به بارداری و افسردگی پس از زایمان کم می شود.

فواید انجام ورزش یوگا به دو دسته فیزیکی و ذهنی دسته بندی شده است:

این مطلب را هم از دست ندهید:

معرفی بهترین کلاس یوگا غرب تهران

معرفی بهترین کلاس یوگا شرق تهران

فایده فیزیکی ورزش یوگا

۱-قدرت عضلانی

درست است که کسی با هدف قوی تر کردن عضلات خود، به انجام ورزش یوگا روی نمی آورد؛ اما این ورزش، در بهبود قدرت عضلانی بی تأثیر نخواهد بود؛ البته باید بدانید که ورزش یوگا به تنهایی برای قوی تر شدن عضلات کافی نیست، اما شک نداشته باشید که کمک خواهد کرد تا به هدف تان یعنی داشتن بدنی لاغرتر و بدون چربی برسید.

۲- بهبود تنفس

به تمرینات تنفسی که در ورزش یوگا انجام می دهید، پرایاناما گفته می شود؛ اجرایی نمودن این تمرینات تنفسی، به مرور زمان باعث می شود تا کیفیت تنفس شما بهتر شده و در نتیجه ظرفیت شش های تان را افزایش خواهد داد.

این افزایش حجم شش ها بر اثر انجام تمرینات یوگا، باعث می شود تا هوای ورودی به شش ها بیشتر شده و در نتیجه اکسیژن بیشتری به مغز و بافت های بدن تان برسد.

۳- کم کردن وزن و ثابت شدن وزن

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که هرچند تمرینات یوگا، آرام و بدون جنب و جوش است؛ اما بعد از مدتی باعث لاغر شدن فرد می شود.

۴- سلامت قلب

image

انجام ورزش یوگا به بهبود سلامت قلب تان کمک خواهد کرد؛ شاید این پرسش پیش بیاید که چگونه چنین چیزی امکان پذیر است؟ انجام ورزش یوگا، استرس را کاهش داده و با پایین آوردن فشار خون، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کم می کند؛ بنابراین اگر می خواهید قلبی سالم داشته و به بیماری های قلبی و عروقی دچار نشوید، باید در هفته، حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش کنید.

۵- محافظت در برابر آسیب و ریکاوری

ورزشکاران در تمامی رشته های ورزشی، برای جلوگیری از آسیب در ورزش و ریکاوری بعد از آن، به سمت انجام ورزش یوگا روی می آورند؛ هدف این ورزش موثر برعکس تمرینات بدنسازی، بازیابی بدن و بهبود عملکرد عضلات است.

معرفی بهترین کلاس یوگا تهران

کلاس یوگا