15 Best Pinterest Boards of All Time About معایب میکروبلیدینگ ابرو

ابروها مهمترين بخش صورت هستند. اگر از ابروهای تان راضی نیستید، شیوه های زيادي براي تغییر دادن آن ها وجود دارد ، از جمله ژل ابرو، مداد یا حتی تتو کردن. ولی امروز یک مورد خيلي طبيعي وجود دارد که نتایجی تقریبا دائمی دارد. در این مطلب روش میکروبلیدینگ ابرو microblading و مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو را معرفی می کنیم که فراتر از نقاشی یا استفاده از مداد است و درست شبیه به موهای واقعی به نظر میرسد.

میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی برای طراحی و فرم دهی ابروها است که از طریق قلمی که متشکل از چندین سوزن است ، خطوط نازک و باریکی شبیه به تار موهای طبیعی ابرو را با استفاده از رنگدانه ها در نواحی خالی ابرو ایجاد می کند . این تکنیک سبب پرتر به نظر رسیدن ابروها می شود و زیبایی آن را دو چندان می کند.

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو اصطلاحی است که این روزها زیاد به گوش میرسد . تعداد خانم هایی که بخاطر ابروهای کم پشتِ نازک دائم مجبورند از مداد ابرو، ژل یا سایه براي پر کردن ابروهایشان استفاده کنند کم نیست. عده ای هم در سال های گذشته از شیوه های دائمی پر کردن و طراحی ابرو مانند تاتو استفاده نموده اند و از نتيجه، چندان دلِ خوشی ندارند. با اینهمه اگر شما هم از آن گروه خانم هایی هستید که با مشکل ابروهای کم حجم و نازک دست به گریبان هستید، به نظر میرسد ديگر وقت آن رسیده که با امتحان یکی از شیوه های جدید پر کردن ابرو چهره ی جدیدی را تجربه کنید.

مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو

در ادامه به تشریح مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو میپردازیم:

مزایای میکروبلیدینگ ابرو عبارتند از:

اولین مزیت میکرو کردن ابروها این است که بخاطر اینکه از قلمی بسیار ظریف استفاده می شود، خیلی سطحی و طبیعی بوده درحالیکه قلم روش های دیگر بسیار ضخیم و غیر طبیعی است.

میکروبلیدینگ ابرو روشی موقتی و نیمه دائمی است و به راحتی پاک می شود چون بسیار سطحی و ظریف است ولی در روش های دیگر بسیار عمیق تاتو می شود.

یکی دیگر از مزایای میکرو کردن ابرو ها که باعث شده طرفدارن بسیاری را جذب نماید این است که زیبایی و ظرافت و حالت سه بعدی و طبیعی ایجاد می کند ولی در روش های دیگر به خاطر عدم ظرافت و کادر بندی، حالت تک بعدی و غیر طبیعی دارد.

در میکروبلیدینگ ابرو می توان فقط بخشی از ابرو را تتو کرد و تارهای نازکی را به آن اضافه کرد و امکان نازک و پهن ابرو در آینده وجود دارد ولی در روش های دیگر جوهر در سرتاسر ابرو تزریق می شود و باید کادر بندی شود و تمام ابرو را تتو کرد.

از مزایای میکروبلیدینگ ابرو این است که به دلیل تزریق جوهر در بافت ابتدایی و سطحی پوست، درد و التهاب و تورم کمتری ایجاد می شود اما در روش های دیگر به علت عمیق بودن این عمل، التهاب معایب میکروبلیدینگ ابرو و درد و تورم شدیدی ایجاد می شود.

image

در میکروبلیدینگ ابرو دقت بیشتری به دلیل دستی بودن این روش وجود دارد ولی در روش های دیگر به دلیل استفاده از دستگاه احتمال خطا بیشتر است.

از مزایای میکروبلیدینگ ابرو این است که بخاطر اینکه خیلی سطحی بوده باعث ریزش ابرو نمی شود بلکه با تحریک سلول های آن قسمت باعث رویش مجدد موهای ابرو می شود.

هر کدام از روش‌های آرایش دائم و نیمه دائم ، غیر از مزایای متعدد، معایبی هم دارند که باید قبل از تصمیم‌گیری آنها را در نظر بگیرید. معایب میکروبلیدینگ ابرو عبارتند از:

میکروبلیدینگ برای همه افراد مناسب نیست. در نتیجه این تکنیک دارای محدودیت اجرا است. برخی افراد ممکن است گزینه مناسبی برای میکروبلیدینگ نباشند ولی این کار را انجام می‌دهند و در نهایت، نتیجه مطلوب را نمی‌گیرند. مثلا کسانی که پوست چرب دارند ممکن است نتیجه مطلوبی از این تکنیک نگیرند.

میکروبلیدینگ فرایندی است که در طی آن خراش‌های باریک و متعدد روی پوست ایجاد می‌شود. در نتیجه باعث ایجاد زخم و التهاب در پوست می‌شود. این زخم‌ها مدتی طول می‌کشد که ترمیم شوند و پوست جدیدی جایگزین شود. این دوره ترمیم، نسبتا طولانی است و حداقل یک هفته و بیشتر طول می‌کشد. عفونت یکی از مهم‌ترین معایب میکروبلیدینگ است که البته زیاد رایج نیست. اگر از ابزارهای بی‌کیفیت و غیر استریل برای این کار استفاده شود، قطعا