15 Surprising Stats About مکالمه فشرده زبان

در این مقاله قصد داریم به بررسی زبان کشورهای مختلف دنیا بپردازیم. دانستن زبان کشورهای مختلف می‌تواند جنبه اطلاعات عمومی داشته باشد یا صرفا برای یادگیری باشد. با این وجود اغلب زمانی که تمایل به دانستن زبان یک کشور داریم، هدف مهاجرت به آن کشور و یادگیری زبان دوم برای مهاجرت است. به همین خاطر در این مقاله ابتدا زبان کشورهای مختلف را معرفی میکنیم. سپس کلاس‌ها و آموزشگاه‌های زبان را در شهرهای مختلف به شما معرفی می‌کنیم، تا چنانچه قصد مهاجرت دارید، بتوانید بهترین انتخاب را برای آموزش و یادگیری زبان داشته باشید.

مهاجرت و یادگیری زبان کشور مقصد

امروزه، با توجه به شرایط نامطلوب زندگی در ایران و رفاه و کیفیت بالای زندگی، مراکز آموزشی و شرایط تحصیل عالی، وضعیت اشتغال مناسب در کشورهای دیگر، بسیاری از افراد تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. مقصد مهاجرت افراد بسته به اهداف، بودجه و شرایط دیگر با هم تفاوت دارد، با این حال برخی از کشورها مثل کانادا، آلمان، استرالیا، انگلستان، ایتالیا، آمریکا، فرانسه، هلند، نروژ، ترکیه و کشورهای دیگر طرفداران بیشتری دارند.

همانطور که می دانید مهاجرت چالش های بسیاری دارد که یکی از آن ها یادگیری زبان می‌باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای مختلف را دارند، نیازمند یادگیری زبان کشور مقصد هستند. گاهی صرف یادگیری کمک کننده نیست و فرد باید مدرک زبان معتبر مثل IELTS و TOEFL برای زبان انگلیسی، یا مدرک B1 و B2 برای زبان آلمانی داشته باشد. برای مهاجرت به هر کشوری تلط به زبان آن کشور و داشتن مدرک زبان یک امر الزامیست و نوع آزمون و نمره آن با توجه به نوع مهاجرت و کشور مقصد شما متفاوت می باشد. در ادامه به معرفی زبان کشورهای مختلف دنیا می‌پردازیم.

زبان کشورهای مختلف دنیا چیست؟

image

زبان ملی هر کشور زبانی است که توسط مردم آن کشور و یا سرزمین های اشغال شده توسط آن کشور با آن صحبت می کنند. زبان رسمی به زبانی گفته می‌شود که به‌طور قانونی در کشور و یا منطقه‌ای از کشور که از توانایی وضع قوانین خاص آن منطقه برخوردار است، انتخاب شده‌است.

معمولاً زبانی به‌ عنوان زبان رسمی انتخاب می‌شود که اکثریت جمعیت به آن سخن گویند (زبان ملی). اما به‌دلیل وجود جامعه‌های چندزبانه یا به‌دلیل حفظ وحدت ملیِ یک کشور ممکن است این دو بر هم منطبق نباشند و یا «زبان ملی» یکی از «زبان‌های رسمی» باشد. همچنین، برخی سازمان‌های جهانی، جهت سامان‌دهی ارتباطات و جلسات، برای امور خود زبان رسمی تعریف می‌کنند. برای نمونه، سازمان ملل متحد، شش زبان (اسپانیایی، انگلیسی بریتانیایی، چینی، روسی، عربی، فرانسوی) به‌عنوان زبان رسمی تعریف کرده‌ است.

زبان رسمی یک زبان است که توسط یک دولت در یک کشور یا هر ارگان قانون گذار دیگری ماهیت قانونی پیدا کرده است و به عنوان زبان اول یاد می شود. بر عکس تصور عموم زبان رسمی یک کشور زبانی نیست که الزاما به وسیله مردم استفاده می شود بلکه زبانی است که توسط دولت استفاده می شود.

در لیست زیر به معرفی زبان کشورهای مختلف دنیا که در سطح جهان از اهمیت زیادی برخوردار هستند، خواهیم پرداخت. سعی کردیم تمام کشورهایی که مقصد مهاجرین هستند در لیست زیر بگنجانیم.

آمریکا:

انگلیسی (لهجه آمریکایی)

کانادا:

انگلیسی مطمئنا زبان رسمی کاناداست، اما در بعضی بخش‌های کانادا مثل کِبِک، زبان فرانسوی نیز پذیرفته شده است.

آلمان:

زبان آلمانی

انگلستان:

در بریتانیای کبیر زبان کشورهای مختلف به انگلیسی زبان رسمی وجود ندارد، اما به طور غالب زبان انگلیسی (لهجه بریتیش) استفاده می‌شود.

فرانسه:

زبان فرانسوی

ایتالیا:

زبان ایتالیایی

هلند:

زبان هلندی یا Dutch

سوئد:

زبان سوئدی که یکی از زبان های سخت دنیاست!

فنلاند:

زبان سوئدی و فنلاندی زبان های رسمی این کشور هستند.

سوئیس:

سوئیس یک کشور چند زبانه است و زبان‌های آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانش جزو زبان‌های رسمی این کشور هستند.

استرالیا:

جالب است بدانید هیچ زبان رسمی در استرالیا وجود ندارد و زبان انگلیسی به عنوان de facto می باشد.

آرژانتین:

اسپانیایی زبان رسمی کشور آرژانتین است.

اتریش:

زبان آلمانی زبان رسمی مهم این کشور می باشد.

بلژیک:

هلندی،