15 Tips About عوارض لیفت مژه From Industry Experts

شما هم از داشتن مژه‌هایی بی‌حالت، کوتاه و صاف شکایت دارید؟ حتما تمام فِرمژه‌های خوب بازار را هم امتحان کرده‌اید و هنوز نتیجه خوبی نگرفته‌اید و با هر بار ریمل زدن و آرایش چشم حسابی اعصاب‌تان خُرد می‌شود. روش‌های مختلفی برای زیباترکردن و خوش حالت کردن مژه‌ها از جمله اکستنشن مژه ها و لیفت مژه نیز وجود دارد. در این مقاله شما را با مراحل و شیوه انجام لیفت مژه، نکات آرایشی مرتبط با آن، روش‌های جایگزین لیفت مژه و عوارض لیفت مژه آشنا خواهیم کرد.

لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه یکی از روش‌های بسیار جدید در دنیای آرایش است. در این روش، مژه‌های شما با استفاده از برخی مواد، برای مدت زمانی تقریبا طولانی (حدود ۶ تا ۸ هفته) حالت داده می‌شوند و می‌توانید به آن، به شکل یک فر مژه نیمه دائمی نگاه کنید؛ با این تفاوت که قیمت لیفت مژه حالت مژه‌ها را شما انتخاب می‌کنید. مژه‌های شما پس از لیفت شدن، حالتی زیبا و فر می‌گیرند و چشم‌های شما را بازتر و بسیار شاداب‌تر نشان می‌دهند.

دلیل محبوبیت لیفت مژه

یکی از زیباترین اعضای بدن چشم‌ها هستند. چشم‌ها، به دلیل طراحی بسیار ظریف و تنوع رنگ‌های به کار رفته در آن‌ها، بدون شک جزء منحصر به فردترین اعضای بدن هستند. به همین دلیل نیز در طول تاریخ هزاران شعر برای آن‌ها سروده شده و به آن‌ها به عنوان یک عنصر بسیار مهم در آرایش صورت نگاه می‌شود. در آرایش چشم، همیشه سعی می‌شود تا ایرادها و ناهماهنگی‌های چشم و حتی ابروها اصلاح و در عوض روی زیبایی آن‌ها تاکید شود. به همین دلیل نیز آرایش چشم می‌تواند دارای چندین مرحله، از خط چشم و سایه‌های رنگی تا ریمل و… را دارد.

یکی از اجزای مرتبط با چشم که آرایشگران و البته طراحان صنعت زیبایی روی آن، بسیار مانور می‌دهند، مژه‌ها هستند. مژه‌ها نیز می‌توانند به اندازه یک خط چشم، در تغییر و اصلاح حالت چشم شما موثر باشند. حتی در بسیاری از موارد، مژه‌های فر خورده چشمان شما را سرحال‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهند. البته همان طور که می‌دانید؛ همه افراد، صاحب چنین مژه‌هایی نیستند و به همین دلیل نیز به دنبال راه‌های ارائه شده توسط صنعت زیبایی هستند. یکی از این راه حل‌ها، لیفت مژه است.

مراحل انجام لیفت مژه

مراحل انجام لیفت مژه

اگر پس از دانستن معنای کلی این که لیفت مژه چیست به این فکر می‌کنید که اصلا مژه‌ها چگونه لیفت می‌شوند، مطالعه این قسمت به شما کمک خواهد کرد.

ابتدا برای تعیین اندازه فر مژه‌ها و استفاده از مواد و لوازم مخصوص، متخصص از شما سوالاتی در زمینه عادات و سلایق آرایشی شما می‌پرسد. سوالاتی مانند آیا هر روز از ریمل استفاده می‌کنید یا سلیقه شما در آرایش مژه‌هایتان چگونه است یا آیا علاقه‌ای به حجیم‌تر یا پررنگ‌تر شدن مژه‌هایتان دارید یا خیر.

پس از این که متخصص اطلاعات کافی به دست آورد، مژه‌ها و پلک‌های شما را از هر گونه ماده‌ای پاک‌سازی می‌کند و سپس مژه‌های بالا و پایین را نیز تفکیک می‌کند.

در مرحله بعدی، مژه‌ها با استفاده از یک لایه سیلیکونی و یک نوع چسب (مشابه چسب مژه مصنوعی) به پوست پلک بالا چسبانده می‌شوند.

در مرحله بعدی، مژه‌ها مطابق با سلیقه و خواسته شما شانه می‌شوند. سپس برای به دست آوردن مژه‌هایی با انعطاف‌پذیری مناسب، به آن‌ها لوسیونی مخصوص زده می‌شود. این لوسیون حاوی موادی ارگانیک مانند رابینگ الکل (اِماکول) و اسید تیوگلیکولیک (thioglycolic acid) است. این لوسیون حدود ۵ تا ۱۵ دقیقه (بستگی به نوع مژه‌هایتان دارد) روی مژه‌ها باقی می‌ماند. اگر به رنگ کردن مژه‌هایتان علاقه داشته باشید، در همین مرحله رنگ‌دانه‌ها به مژه‌های شما افزوده می‌شوند.

در مرحله بعدی، نوبت به شکل گرفتن و سخت شدن حالت مژه‌هایتان می‌رسد. این عمل با استفاده از یک روغن مخصوص انجام می‌گیرد.

image

در مرحله آخر نیز از یک لوسیون برای بازگشت رطوبت، تغذیه و نرم شدن مژه‌ها استفاده می‌شود. عمل لیفت مژه می‌تواند مژه‌های شما را خشک و زبر کند. استفاده از این لوسیون (که حاوی مواد مغذی مانند کراتین، آلوئه‌ورا، گلیسیرین، روغن دانه انگور و سرم PCA است) از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می‌کند.

نتیجه لیفت مژه

بسیاری از خانم‌ها پس از لیفت از نتیجه کار راضی بوده و تا