The 3 Biggest Disasters in توصیه هایی به والدین برای ایام امتحانات History

والدین در ایام امتحانات فرزندان وظایف مهمی بر عهده دارند که اگر ان ها را به درستی انجام ندهند، بر روی نتایج امتحانات دانش اموزان تاثیر می‌گذارد. در این مقاله قصد داریم به تشریح 10 وظیفه والدین در توصیه های قبل از امتحان به والدین ایام امتحانات بچه ها بپردازیم.

چالش های مختلف در ایام امتحانات دانش اموزان

بیشترین میزان عدم توافق ها، ناراحتی ها، تیره شدن روابط، تعارضات، دور شدن و فاصله گرفتن والدین و فرزندان در ایام امتحانات است. این نتیجه، حاصل استخراج نتایج پرسشنامه ای است که در آن از والدین و فرزندان آنها درخواست شده بود به این سؤال پاسخ دهند:

” چه مواقعی بیشترین اختلافات بین شما بروز می کند؟ “

جالب آنکه پاسخ والدین و فرزندان به این سؤال یکسان بود: «زمان امتحانات»

والدین می گفتند: فرزندان حرفها و راهنماییهای ما را نمی شنوند،

فرزندان می گفتند: والدین تصور می کنند ما حرفهای آنان را در بار اول نشنیده ایم و مدام تکرار می کنند، درس بخوان، نمره خوب بگیر، چرا به فکر خودت نیستی، ما خیر و صلاح تو را می خواهیم و… گوشهای ما پر است از این حرفها.

فصل امتحانات پر فراز و نشیب ترین ایام برای دانش آموزان و نیز والدین آنان به شمار می رود. اولیا درایام برگزاری امتحانات نقش و وظائف ویژه ای به عهده دارند و در صورت انجام وظایف خود به نحو شایسته، شاهد موفقیت و پیشرفت تحصیلی فرزندان خود خواهند بود، بنابراین عملکرد اولیا مستقیما بر روی موفقیت دانش آموزان تاثیرگذار است. در این مطلب از نمناک روی سخن ما با والدین است، والدین مسئولیت پذیری که موفقیت تحصیلی فرزندانشان را در اولویت قرار می دهند.

این سؤال بسیاری از والدین است: ” وظیفه آنها در شروع فصل امتحانات چیست؟ ” و ” آیا ضروری است والدین خودشان را درگیر مسائل درسی فرزندانشان کنند؟ “، “یا بهتر است بی اعتنا و بی تفاوت فرزندانشان را به حال خود رها کنند؟”

والدین گرامی، اگر می خواهید در زمان امتحانات یار و یاور فرزندان خود باشید، به توصیه هایی که در این مقاله برای شما آوردیم به خوبی عمل کنید.

10 وظیفه مهم والدین در ایام امتحانات فرزندان

ااگر فرزند دانش اموز داشته باشید، مسلما یکی از بزرگترین دغدغه های شما موفقیت فرزندتان در ایام امتحانات است. در ادامه به تشریح 10 وظیفه مهم والدین در ایام امتحانات می‌پردازیم. توجه داشته باشید که انجام این وظایف می‌تواند به موفقیت دانش اموزان در امتحانات و کسب نمرات بالا کمک کند، و برعکس عدم انجام آن‌ها می‌تواند نتایج ناخوشایندی برای فرزند دانش آموز شما به ارمغان اورد.

1. فضایی ارام و جوی شاد در خانه ایجاد کنید.

مهمترین مسئله در زمان امتحانات آرامش دانش آموزان است. برای حفظ آرامش فرزندانتان در زمان امتحانات هرگز در محیط خانه تنش ایجاد نکنید و از طرح مسائل و مشکلات اقتصادی و … که موجب ایجاد فشار روحی بر دانش آموزان می شود، خودداری کنید.

بدون تردید مسائل مالی نقشی در نمرات تحصیلی و موفقیت فرزندان ایفا می کنند، سامان بخشیدن مسائل مالی در زمان امتحانات وظیفه ای مهم است که باید والدین آنها را جدی بگیرند.

واقعیت آن است که مسائل مالی گاه عرصه را بر والدین تنگ می سازد. طبعاً تحمل این مشکلات صبر آنان را سرریز کرده و فشارهایی را به دانش آموزان منتقل می کند ظرفیت دانش آموز محدود است و حساسیت وی زیاد. برنامه ریزی اقتصادی در طول سال و به ویژه در زمان امتحانات بیشترین کمک به دانش آموز است، تا با آسودگی خاطر به مسائل درسی و تحصیلی بپردازد.

image

ایجاد فضایی صمیمی، دلگرم کننده، فرحبخش و شورآفرین نقش مهمی در آرامش و موفقیت فرزندان در ایام امتحانات دارد. است. چنین فضایی درون محیط خانواده، دغدغه ها و نگرانیها را به حداقل می رساند، امکان بروز استعدادها را میسر می سازد، تواناییهای هوشی و عاطفی فرزندان را گسترش می دهد و فرزندان را مسئول و متکی به خود بار می آورد.

2. آرام و خونسرد باشید و روابط خوبی با اعضای خانواده برقرار کنید.

یکی دیگر از 10 وظیفه والدین در ایام امتحانات دانش آموزان، حفظ خونسردی است! مشکلات همیشه وجود دارند. شاید مشکلات به تنهایی و به خودی خود مهم نباشد مهم چگونگی مواجهه با این مشکلات