What NOT to Do in the تست استعدادیابی شغلی Industry

امروزه آزمون های روان سنجی برای شناخت جنبه های مختلف انسان کاربرد زیادی دارند. تست MBTI یکی از تست های شخصیت شناسی است است که کمک می کند شما خود، توانایی ها و انگیزه هایتان را بهتر بشناسید. این آزمون یکی از معتبر ترین آزمون های روانشناختی است و کاربرد زیادی در زمینه های مختلف دارد. خوب است بدانید سالانه دو میلیون نفر در آمریکا از آن به منظور شناخت بهتر خود استفاده می کنند.

معرفی تستMBTI

تست MBTI یکی از تست های شخصیت شناسی است که توسط ایزابل مایرز و کاترین بریگز طراحی شده است. این تست بر اساس نظریات یونگ در مورد شخصیت و برخی تحقیقات حوزه شخصیت شناسی طراحی شده و یکی از معتبرترین و بهترین تست های روان سنجی است که در حوزه های مختلف روانشناختی از جمله خودشناسی و ارتقاء توانمندی روانی، استعدادیابی، مشاوره شغلی و انتخاب شغل مناسب، مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته، مشاوره خانواده و مشکلات بین فردی، مشاوره عشق و ازدواج، پژوهش ها و مطالعات علمی کاربرد دارد.

image

تاریخچه شکل گیری تست MBTI

در بحبوحه جنگ جهانی دوم این ایده مطرح شد که افراد باید در کار خود به بالاترین سرعت و بهره وری برسند. در این میان دو مشکل وجود داشت که مایرز باید آنها را حل می کرد. اول اینکه در واگذاری کارها به افراد تبعیض وجود داشت و دومین مشکل این بود که بعضی افراد بخاطر میهن پرستی کاری را قبول کرده بودند و ممکن بود از پس آن کار بر نیایند. مایرز که روانشناس بود معتقد بود اگر افراد خود و دیگران را بهتر بشناسند بسیاری از تبعیضات و اشتباهات در استخدام ها حل خواهد شد. و بدین ترتیب با استفاده از نظریات یونگ و به کمک مادر خود و برخی دیگر تست مایرز بریگز را طراحی و اجرا کرد. شیوه امروزی تست MBTI برای اولین بار 1962 ارائه شد.

تست MBTI چیست؟

تست MBTI همان طور که در بالا گفته شد یکی از تست های شخصیت شناسی است و بر اساس نظریه یونگ طراحی شده است. این آزمون یک پرسشنامه است که برای شناسایی شخصیت، نقاط قوت و ترجیحات شخصی به کار می رود.

تست MBTI افراد را بر اساس الگوی 16عاملی خود دسته بندی می کند. این 16 عامل را در ادامه به شما معرفی می کنیم.

در آزمون شخصیت MBTI با توجه به پاسخ به سوالات، ابتدا 4 جنبه از شخصیت مورد ارزیابی قرار می گیرد. پس از ان افراد با توجه به میزان نمراتشان در این 8 ویژگی در یکی از 16 نوع شخصیت قرار می گیرند. هدف تستMBTI این است که به پاسخ دهندگان اجازه دهد شخصیت خود را در جنبه های مختلف از جمله نقاط قوت، ضعف، ترجیحات شغلی، سازگاری با افراد دیگر و … بیشتر کشف و درک کنند.

این مطلب را هم از دست ندهید:

تست هالند؛ استعدادیابی و هدایت شغلی

تست استعدادیابی اوکانر

مولفه های اصلی تست MBTI

مولفه های اصلی تست MBTI عبارتند از:

درون گرایی(I)- برون گرایی(E)

برون‌گرایی و درون‌گرایی، اولین بار توسط یونگ در تئوری انواع شخصیت بررسی شد. یونگ از این اصطلاحات، به‌عنوان روشی برای توصیف چگونگی پاسخ و تعامل مردم با دنیای اطرف‌شان استفاده کرد. این جنبه از تست MBTI مشخص کننده منبع انرژی افراد از دنیای اطرافشان است و چگونگی پاسخ و تعامل مردم با دنیا را نشان می دهد.

برونگرا: این افراد “بیرونی” هستند و تمایل به عمل گرا بودن دارند، از تعامل اجتماعی مکرر لذت می برند و بعد از گذراندن وقت با دیگران احساس انرژی می کنند.

درونگرا: این افراد متمایل به سمت “درون“ هستند و تمایل دارند که به فکر کردن بپردازند. از تعامل های اجتماعی عمیق و معنادار لذت ببرند.

البته همه ما تا حدودی برون گرایی و درون گرایی را در صحنه زندگی به نمایش می گذاریم، اما در بیشتر ما یک جنبه غالب بوده و یا اولویت بیشتری دارد.

شهودی (N) – حسی (S)

این جنبه از تست MBTI انواع اطلاعاتی که افراد بیشتر متوجه می شوند، خرید تست mbti دریافت می کنند و به خاطر می سپارند را مشخص می کند. می توان گفت این بخش مشخص می کند چگونه افراد اطلاعات خود را از محیط جمع آوری می کنند.

شهودی: کسانی که “شهود” را ترجیح می دهند بیشتر به مواردی مانند الگوها و برداشت ها توجه می کنند. آنها از تفکر درباره مسائل و جنبه های انتزاعی لذت می برند

حسی: افرادی که “حسی” هستند توجه زیادی به واقعیت دارند، به ویژه به آنچه می توانند از حواس پنجگانه خود درک نمایند. آنها تمایل